NRB

ČMZRB do programu COVID II přijala žádosti za 19 mld. Kč

Hands,Holding,Colorful,Rope,Forming,Arrow,Pointing,Upwards
Covid II podpora podnikatelů
06.04.2020

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) během dvou dnů přijala do záručního programu COVID II 5 900 kompletních žádostí v objemu 19 mld. Kč. Nyní se bude věnovat jejich vyhodnocení. První záruky vystaví podnikatelům již v nejbližších dnech. O podporu žádaly firmy napříč obory.

„V roce 2019 jsme v rámci podpory malých a středních podnikatelů pomohli profinancovat historicky nejvyšší počet projektů. Nejčastěji šlo o záruky, kterých jsme vystavili 5 707 v objemu 13,8 mld. Kč. To znamená, že je před námi úkol během  následujících týdnů zpracovat a vystavit ještě větší objem záruk než za celý loňský rok,“ upozorňuje Jiří Jirásek, předseda představenstva a generální ředitel ČMZRB, a dodává: „Uděláme maximum možného, abychom v co nejkratším čase pomohli co nejvíce malým a středním podnikatelům. Vždy pro nás byli důležití a je tomu tak i nadále.“

O podporu nejčastěji zažádali malí a střední podnikatelé napříč téměř všemi obory, a to například ze stavebnictví, strojírenství, textilního průmyslu, stravovacích a ubytovacích služeb, maloobchodu a velkoobchodu, dopravy a další služeb.

Nejčastěji o podporu žádali klienti Komerční banky, ČSOB, České spořitelny, Raiffesseinbank, UniCredit Bank, Oberbank, Moneta Money Bank a Sberbank.

V rámci záručního programu COVID II ČMZRB bude ručit za úvěry komerčních bank, a to až do jejich 80% výše, a poskytovat finanční příspěvek na úhradu úroků až do výše 1 mil. Kč. Ručit za úvěry bude po dobu tří let.

ČMZRB za první tři měsíce letošního roku celkově pomohla malým a středním podnikatelům profinancovat už 1.193 projektů v objemu 3,7 miliardy Kč. Přičemž z více než 90 % se jednalo o malé podniky do 50 zaměstnanců.

Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články