NRB

ČMZRB navázala spolupráci s PGRLF

shutterstock_130099715
podpora podnikatelů na venkově Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond
14.03.2018

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) uzavřela spolupráci s Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem (PGRLF). Jejím předmětem je využít synergie a společnými silami tak přispět k efektivnější podpoře podnikatelů na venkově.

Ministerstvo zemědělství poskytuje národní podporu podnikatelům z oblasti zemědělství, lesnictví apod. právě prostřednictvím PGRLF, a to s cílem přispět k rozvoji venkova, podpořit zaměstnanost ve venkovských oblastech, zvýšit konkurenceschopnost českého zemědělství, lesnictví a potravinářství a v neposlední řadě zabezpečit potravinovou soběstačnost ČR.

ČMZRB se zase zaměřuje na podporu podnikatelů zpravidla z nezemědělských oborů. „Spolupráce našich institucí nám proto dává smysl. Společnými silami můžeme přispět ještě k většímu a efektivnějšími rozvoji podnikání na venkově,“ uvádí Jiří Jirásek, předseda představenstva a generální ředitel ČMZRB.

Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články

Bottling,And,Packaging,Of,Sterile,Medical,Products.,Machine,After,Validation

Nový krok k financování výzkumných projektů

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) a Technologická agentura ČR (TA ČR) společně podpoří podnikatelské i nepodnikatelské subjekty s výzkumným nebo inovačním záměrem. Cílem je nabídnout dofinancování jejich projektů formou zvýhodněných bankovních...