NRB

NRB pomůže s přípravou a realizací PPP projektu dálnice D35

Dálnice UB
dálnice D35 dopravní infrastruktura poradenství PPP
15.12.2022

Národní rozvojová banka (NRB) a Ministerstvo dopravy ČR (MD ČR) uzavřely memorandum o metodické a konzultační podpoře při přípravě a realizaci PPP projektu dálnice D35 připravovaného v úseku Opatovec – Staré Město – Mohelnice.

Součástí dopravní politiky ČR je vzhledem k omezeným zdrojům financování z veřejných rozpočtů zapojení alternativních zdrojů financování dopravní infrastruktury. Proto se MD ČR rozhodlo realizovat formou PPP úsek dálnice D35 Opatovec – Staré Město – Mohelnice.

Cílem NRB je finančně a poradensky pomáhat s rozvojem veřejné infrastruktury v ČR. Banka disponuje týmem odborníků s rozsáhlými zkušenostmi s projektovým financováním i finančním poradenstvím, kteří již pro MD ČR pracovali na prvním úspěšně vysoutěženém PPP projektu dálnice D4.

Na projektu D35 pomůže NRB s řešením problematiky strukturování financování, komunikací s orgány státní správy a relevantními zahraničními subjekty, metodickým přístupem k realizaci projektu, formulováním zásadních rozhodnutí aj.

„Jsem rád, že se NRB daří prohlubovat spolupráci s orgány státní správy nejen v oblasti financování, ale i ve finančním poradenství, které je pro realizaci komplexních infrastrukturních projektů klíčové,“ uvedl Jiří Jirásek, předseda představenstva NRB.

Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články