NRB

Nová záruka od NRB pomůže při vynucené změně dodavatele energie

Vynucené dodávky energie UB
podpora podnikání vynucená změna dodavatele energie
08.12.2021

Národní rozvojová banka (NRB) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) připravila pro malé a střední podnikatele produkt, který má pomoci podnikatelům, kterým stávající dodavatelé energií přestali poskytovat služby z důvodu náhlého ukončení své činnosti.

Podnikatelé, kterým přestali dodavatelé energie poskytovat své služby (dodávky elektřiny nebo plynu) z důvodu náhlého ukončení své činnosti a kteří tak byli případně nuceni odebírat po přechodnou dobu energie od dodavatele poslední instance, a následně uzavřeli smlouvy s novým dodavatelem energií, v důsledku čehož u nich došlo k nárůstu jednotkových cen energií o více než 100 %, ve srovnání s jednotkovými cenami původního dodavatele, mohou využít náš nový produkt „Vynucená změna dodavatele energie“.Ten poskytujeme v rámci programu Záruka 2015 až 2023.

„Zdarma budeme poskytovat záruky až do výše 80 % jistiny zaručovaného úvěru, jehož maximální výše může být dva miliony korun. Doba ručení bude až dva roky,“ přibližuje parametry programu Jiří Jirásek, předseda představenstva Národní rozvojové banky. 

„Ve spolupráci s MPO jsme připravili program, který podnikatelům pomůže překlenout nelehké období spojené s prudkým nárůstem cen energií a umožní jim snadnější přístup k úvěrům od komerčních bank na pokrytích takto zvýšených provozních nákladů, aby mohli i za těchto zhoršených podmínek pokračovat v podnikatelské činnosti,“ dodává Jirásek.

Pro poskytnutí této záruky musí podnik doložit, že k navýšení záloh na energie došlo po 13. říjnu 2021, a to o více než 100 %. Pokud podnikatelé odebírají energie od dodavatele poslední instance, mohou požádat o podporu až poté, co uzavřeli standardní smlouvy s dodavatelem.

Příjem žádostí do tohoto programu začne 17. prosince. Více informací zde.

Kompletní přehled pomoci podnikatelům, kteří byli nuceni změnit dodavatele energie, najdete v tomto přiloženém letáku od Ministerstva průmyslu a obchodu.

Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články