NRB

Novým členem představenstva NRB se stal Pavel Marek

Návrh bez názvu (5)
národní rozvojová banka nový člen představenstva představenstvo
17.04.2024

Dne 10. dubna 2024 byl jmenován členem představenstva Národní rozvojové banky Pavel Marek. V NRB bude zodpovídat za úsek financí. V představenstvu nahradil Pavla Fialu, kterému skončil mandát letos na jaře.

Národní rozvojová banka má nezastupitelnou roli v transformaci české ekonomiky. Jsem rád, že mohu být její součástí a mohu svými zkušenostmi přispět k posílení role NRB,“ říká Pavel Marek, nový člen představenstva, který do NRB přichází s bohatými zkušenostmi z oblasti financí. Získal je například během dlouholetého působení v České spořitelně a skupině Erste Group.

Pavel Marek pracoval na různých manažerských pozicích, kde se specializoval na oblasti controllingu, účetnictví, daní, řízení kapitálu a vztahy s investory. Vedle svého působení v korporátním prostředí získal také cenné zkušenosti s finančním řízením startupů. Svůj rozhled rozšířil také prací za hranicemi České republiky, když strávil část své profesní dráhy v holdingu Erste Group ve Vídni. Studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a na IESE Business School.

Do Národní rozvojové banky přicházím s cílem významně posílit její roli. Těším se, že pomocí nových finančních nástrojů podpoříme řadu podnikatelů a firem a pomůžeme tak zvyšovat jejich dlouhodobou prosperitu,“ přiblížil své plány nově jmenovaný člen představenstva.

Pavel Marek se stal součástí tříčlenného představenstva Národní rozvojové banky, které od loňského května vede Tomáš Nidetzký, dalším členem představenstva je Pavel Křivonožka odpovídající za úsek obchodu.

Pavel Marek přináší do NRB cenné zkušenosti a know-how, které mohou velmi pomoci naší strategii růstu. Shodujeme se v tom, že si Česká republika zaslouží silnou rozvojovou banku a NRB má velký potenciál stát se partnerem hospodářské politiky státu, o to budeme v představenstvu i celé NRB nadále usilovat,“ uzavírá Tomáš Nidetzký, předseda představenstva NRB.

 

Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články

shutterstock_1793766322

Veletrh podpory podnikání a inovací

Zveme Váš na Veletrh podpory podnikání a inovací pro firmy v Libereckém kraji. V jeden okamžik a na jednom místě budete mít možnost konzultovat své projektové záměry či získat potřebné...