NRB

NRB poskytne Dopravnímu podniku Ostrava část financí na nákup nízkopodlažních tramvají

Tramvaje Ostrava UB2
pořízení tramvají rozvoj infrastruktury
04.10.2021

Národní rozvojová banka (NRB) a Dopravní podnik Ostrava uzavřely smlouvu na spolufinancování nákupu nízkopodlažních velkokapacitních tramvajových vozů. Banka se tak v souladu se svou nově odsouhlasenou strategií zapojí do financování infrastrukturních projektů veřejných subjektů, které mají pozitivní vliv na zkvalitnění dopravní obslužnosti strukturálně postižených regionů.

Díky této uzavřené spolupráci Dopravní podnik Ostrava, a.s. (DPO) bude v příštím roce realizovat nákup nízkopodlažních vysokokapacitních tramvajových souprav, které budou postupně sloužit od poloviny roku 2022 Ostravanům. Projekt v hodnotě více než 1,7 mld. korun zajistí nákup 35 nových tramvají, které postupně nahradí dosluhující vozy z minulých let.

Pořízení tramvají plánuje DPO zafinancovat nejen úvěrem od NRB, který se bude pohybovat ve výši necelé 1 mld. Kč, ale doplní jej ještě o komerční úvěr od UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a dotaci. „Oceňuji spolupráci s NRB a UniCredit Bank na  financování tohoto projektu, zvláště v době, kdy dynamicky roste inflace a cena úrokových sazeb. Nevylučujeme, že i v budoucnu pro účely obnovy vozového parku či jiných strategických investic využijeme úvěrové financování jako u tohoto projektu,“ doplňuje předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

„Nákup nových tramvají dopravním podnikem je infrastrukturním projektem, který přispěje ke zlepšení životních podmínek v Ostravě a ke zvýšení komfortu cestujících a plně zapadá do naší nové strategie,“ uzavírá k nově vzniklé spolupráci Jiří Jirásek, předseda představenstva NRB.

Jiří Jirásek (vpravo) spolu s Danielem Morysem, předsedou představenstva a generálním ředitelem DPO po podpisu smlouvy.

 

Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články