NRB

Představenstvo ČMZRB je kompletní

NRB_696x576
představenstvo
19.08.2020

Dozorčí rada Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) jmenovala na svém zasedání dne 18. 8. 2020 třetího člena představenstva. Představenstvo ČMZRB je tak opět kompletní. Předsedu představenstva a generálního ředitele Jiřího Jiráska a člena představenstva Pavla Fialu, který je zodpovědný za oblast financí, doplní Pavel Křivonožka s odpovědností za vedení obchodního úseku.

Pavel Křivonožka vystudoval střední školu v německém Bayreuthu na Alexander-von-Humboldt-Realschule a studia MBA absolvoval ve State University of New York New Paltz. Bohatou praxi z bankovnictví, pojišťovnictví a nemovitostního developmentu získal na různých manažerských pozicích nejenom v České republice, ale také v Německu a Rakousku.  Posledních 9 let pracoval jako Head of Capital Markets Sales/Financial Institutions and Equities v Raiffeisenbank. V minulosti nasbíral zkušenosti na pozicích Head of Sales a Treasury ve skupině BNP Paribas, České spořitelně, resp. Erste Bank a České pojišťovně. Od 1. 9. 2020 bude Pavel Křivonožka působit v ČMZRB ve funkci náměstka generálního ředitele Obchodního úseku a bude tak řídit pobočkovou síť ČMZRB a oblast treasury.

Představenstvo ČMZRB dostálo v letošním roce změny již jednou, a to k 1. dubnu 2020, kdy byl do funkce náměstka generálního ředitele zodpovědného za oblast financí jmenován Pavel Fiala. Pavel Fiala, pracuje v ČMZRB od  roku 2003. Do banky nastoupil nejdříve na pozici specialisty řízení aktiv a pasiv, posléze od roku 2005 v pozici ředitele vedl odbor řízení rizik. V roce 2017 převzal kromě řízení rizik odpovědnost i za problematiku správy rizikových pohledávek.

Představenstvo ČMZRB bude tedy s účinností od 1. září 2020 opět kompletní.

Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články

NRB_696x576

Rozhodnutí akcionáře ČMZRB

Rozhodnutím jediného akcionáře v působnosti valné hromady Českomoravské záruční a rozvojové banky, a.s., dne 23. dubna 2019 byla schválena výroční zpráva za rok 2018 a finanční a obchodní plán na rok...