NRB

Blíží se konec bezúročného úvěru na úspory energií

Nové úspory energie 2
plynový kotel stavební stroje technologie na plyn úspory energie
23.05.2023

Plánujete projekt na úspory energií? V tom případě nezapomeňte, že 30. září (případně dříve při vyčerpání alokovaných finančních prostředků) skončí možnost získat bezúročný úvěr z programu Úspory energie. I po tomto datu budeme nadále podporovat energeticky úsporné projekty z našeho programu Nové úspory energie, který podnikatelům nabídne zvýhodněný úvěr s úrokovou sazbou 1,99 % p. a. a dotací při splnění plánované úspory. Skončí ale možnost podpořit některé typy projektů.

Z navazujícího programu Nové úspory energie již nepůjde podpořit:

1) Výměna starého plynového kotle za modernější, účinnější kondenzační plynový kotel.

2) Náhrada benzínových a naftových vozidel za energeticky efektivnější (např. stavební stroje na staveništi, vysokozdvižné vozíky v areálu provozovny atd., financovat ale nelze nákladní automobily)

3) Náhrada technologií a technologických prvků, které využívají zemní plyn, za energeticky účinnější technologie s využitím zemního plynu (např. různé druhy pecí, technologie s plynovým předehřevem apod.)

Bližší informace najdete na stránce programu Úspory energie, včetně formulářů k žádosti.

Nezapomeňte, že na úsporná opatření nejste sami. Náš program ELENA Vám nabízí pomoc s přípravou Vašich energeticky úsporných projektů včetně zajištění energetického posudku. S Vašimi případnými dotazy Vám také rádi pomohou pracovníci na našich pobočkách nebo můžete využít kontaktního formuláře.

Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články