NRB

ČMZRB společně s MPSV podpoří sociální podnikatele

Disabled,Female,Worker,In,Wheelchair,In,A,Carpenters,Workshop
sociální podnikání sociální podnikatelé
02.08.2019

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) se tento týden domluvila s Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) na spuštění nového programu S-podnikatel, který přinese sociálním podnikatelům výraznou finanční pomoc na rozšíření jejich aktivit ve formě zvýhodněných úvěrů a poradenství. Tento nový finanční nástroj je financován ze strukturálních fondů EU v rámci  Operačního programu Zaměstnanost a je na něj vyčleněno 400 mil. Kč.

ČMZRB bude novým i stávajícím podnikům působícím na území celé ČR, kteří splňují definici sociálního podnikatele, poskytovat zvýhodněné úvěry se sazbou od 0 % p. a., s dobou splatnosti 10-12 let včetně možnosti odkladu první splátky až na 36 měsíců. Součástí programu S-podnikatel bude i poskytování bezplatného poradenství ve fází přípravy i realizaci projektu. Cílem je podpořit úspěšnost žadatelů a následně hladký průběh projektových aktivit i splácení úvěru. Zajišťovat jej bude MPSV i ČMZRB, a to tak, že zájemcům vysvětlí koncept sociálního podnikání, pomohou s tvorbou podnikatelského a finančního plánu, nabídnou informace z oblasti krizového managementu, marketingu či práva, v případě potřeby také vysvětlí možnosti při splácení úvěru.

Bližší informace k programu budou zveřejněny spolu s výzvou v průběhu září 2019. Příjem žádostí bude spuštěn 1. prosince 2019 a poběží až do konce roku 2023.


Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články