NRB

ČMZRB spolupořádá konferenci „Sdílená podpora podnikání“

Businesswoman,Study,Documents,In,Office,Closeup,Paperwork,Concept
konference podpora podnikání pozvánka
26.04.2018

Zajímáte se o to, jaké jsou současné trendy v podpoře podnikání a co můžete v této oblasti očekávat do budoucna? Chcete vědět, jak se k podpoře podnikatelského sektoru staví vláda ČR a jak se na ni dívají instituce, které ji poskytují? Právě pro vás jsme připravili konferenci Sdílená podpora podnikání – od inovativní myšlenky na globální trh, kde získáte ucelený přehled o možnostech podpory podnikání a jejím rozvoji v České republice a na zahraničních trzích. Konference, kterou pořádá Českomoravská záruční a rozvojová banka, Česká exportní banka, EGAP a agentury CzechInvest, CzechTrade a TA ČR, proběhne ve čtvrtek 31. května 2018 v čase 13:00 – 18:30 v Kongresovém centru České národní banky (Senovážné námestí 30, Praha 1). Účast na konferenci je po předchozí registraci zdarma.

Program konference:

12:00 – 13:00 REGISTRACE ÚČASTNÍKŮ

13:00 – 14:30 ZÁMĚRY VLÁDY V PODPOŘE PODNIKÁNÍ A JEJICH SOULAD SE ZÁJMY PODNIKATELŮ ČR
Ministr průmyslu a obchodu přednese záměry vlády a svého resortu, které se týkají podpory podnikání v ČR. Vedle něj vystoupí hlavní představitelé zájmových sdružení ČR a budou ho konfrontovat se skutečnými potřebami podnikatelů. V tomto bloku zazní odpovědi na otázky jako: Jak ministr průmyslu a obchodu hodnotí uplynulý vývoj a jaké programy podpory jeho resort chystá? V jaké formě chce poskytovat podporu (tzn. dotace vs. finanční nástroje)? Jsou podnikatelé v ČR dostatečně podporováni? Kde se skýtají rezervy? Jakým směrem by měla podpora dále směřovat? Co by měla udělat vláda proto, aby se podnikatelé mohli spolehnout na dlouhodobou a stabilní podporu a byl tak zajištěn dlouhodobý hospodářský růst v ČR?

Vystoupí:
Tomáš Hüner, ministr průmyslu a obchodu
Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR
Jan Rafaj, 1. viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR

14:30 – 14:50 COFFEE BREAK

14:50 – 16:25 PROJEKTOVÝ CYKLUS A FORMY PODPORY PODNIKATELE
Ředitelé pořádajících institucí na typickém podniku přiblíží jeho možný vývoj a nastíní, jak mu která společnost může v dané situaci pomoci. Podnikatel tak získá konkrétní představu, jak jednotlivé instituce fungují, co mu jsou a v jaké fázi podnikání schopny nabídnout. Jak se doplňují a co pro podnikatele chystají do budoucna.

Vystoupí:
Silvana Jirotková, generální ředitelka CzechInvest
Radomil Doležel, generální ředitel CzechTrade
Jaroslav Výborný, předseda představenstva a generální ředitel České exportní banky
Jiří Jirásek, předseda představenstva a generální ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky
Jan Procházka, předseda představenstva a generální ředitel EGAP
Petr Očko, předseda TA ČR

16:25 – 17:00 BEST PRACTICES
Zástupci třech společností, které v průběhu svého vývoje využily některou ze státních podpor od pořádajících institucí, převypráví svůj podnikatelský příběh a přiblíží, jakým způsobem jim která instituce pomohla a jak tato pomoc ovlivnila vývoj jejich podnikání.

17:00 – 18:30 NETWORKING


Pozvánka na konferenci je ke stažení zde.

Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články