NRB

Je pro nás strašně důležité, abychom udrželi zaměstnanost

Stránský-Petržík-nrb
bezúročný úvěr koronavirus provozní výdaje
02.05.2020

Stránský a Petržík, Pneumatické válce, spol. s. r. o., je českou rodinnou strojírenskou firmu z Bílé Třemešné u Dvora Králové nad Labem, která byla založena v roce 1991 a jež se zaměřuje na výrobu prvků pro průmyslovou automatizaci.

Společnost se s cca 105 zaměstnanci řadí ke středně velkým firmám. „Naše výroba je kusová, potřebujeme, aby všichni byli strojírenští odborníci. Je pro nás strašně důležité, abychom udrželi zaměstnanost, abychom nemuseli propouštět,“ říká Bohumíra Horáková, jednatelka společnosti.

Investice posledních let do osobního rozvoje zaměstnanců nebyly malé, a o to víc je pro společnost důležité překonat toto nepříznivé období, kdy na jedné straně dochází ke zpožďování dodávek a na druhé straně se snižuje odbyt výrobků. „Máme subdodavatele v oblastech zasažených koronavirem, ať je to Itálie nebo Čína. V případě Číny jsme pocítili zpoždění dodávek už na začátku nového roku. Vedle toho část našich zákazníků jsou dodavateli pro automobilový průmysl. To je i jeden z důvodů, proč máme propad v zákaznických objednávkách,“ popisuje situaci Bohumíra Horáková.

Společnost Stránský a Petržík, Pneumatické válce, proto začala poptávat provozní financování, které by jí pomohlo toto období překonat, aniž by musela přistoupit k propouštění zaměstnanců. „O bezúročném úvěru COVID I jsme se dozvěděli ze stránek Českomoravské záruční a rozvojové banky, s níž máme pozitivní zkušenost již z roku 2011, kdy jsme od ní získali zvýhodněný úvěr na výstavbu naší haly pro strojírenskou výrobu,“ vzpomíná jednatelka společnosti. Nová hala tehdy rozšířila výrobní prostory o 700 m2, usnadnila logistický tok materiálu a umožnila pořídit a uvést do provozu větší stroje.

Nyní se tedy společnost znovu rozhodla využít pomoc od ČMZRB. „V úterý 17. března jsme zažádali o úvěr v objemu 5 mil. Kč. A v pátek 1. dubna jsme již byli podepsat smlouvu o poskytnutí bezúročného úvěru. ČMZRB svůj produkt představila na svých webových stránkách poměrně rychle. Všechny podmínky byly dobře zpracovány, a co se týče rychlosti schválení, tak jsme byli příjemně překvapeni a považujeme to za profesionální,“ uzavírá Bohumíra Horáková, jednatelka společnosti Stránský a Petržík, Pneumatické válce spol. s. r. o.

Sdílejte tento příběh

Twitter
Facebook
Linkedin