NRB

Koronavirus zasál nečekaně a silně, cestovní ruch přestal prakticky ze dne na den existovat

CK-Victoria-nrb
cestovní ruch koronavirus pomoc v nouzi záruka
05.10.2020

Cestovní kancelář Victoria prodává zájezdy již od roku 1993 – od poznávacích přes pobytové až po lyžařské a cyklistické. Její služby využívají desetitisíce klientů. Pro Jitku Jarou, ředitelku firmy, jsou klienti a zaměstnanci jako jedna velká rodina.

Tuto rodinu zasáhla na jaře tohoto roku, stejně jako mnoho jiných firem, pandemie koronaviru a s ní souvisejí opatření. Ze dne na den se její podnikání prakticky zastavilo. Cestovní ruch přestal téměř existovat. „Nebyli jsme schopni zrealizovat spoustu lyžařských zájezdů. Neodjelo nám tisíce klientů na hory, neodjeli lidé na poznávací zájezdy, nebylo možné realizovat cyklistické zájezdy. Činnost kanceláře se v podstatě zastavila, nicméně fixní náklady firmy zůstaly nadále. Bylo nutné platit zaměstnance, nájmy a energie,“ popisuje těžké chvíle svého byznysu Ladislav Jarý, který provozuje cestovní kancelář jako podnikatel – fyzická osoba.

Firma, která má téměř sto zaměstnanců se proto rozhodla v rámci programu Covid II požádat Českomoravskou záruční a rozvojovou banku o záruku na úvěr. „ Ten nám byl schválen ve velice krátké době, za což bych chtěl Českomoravské záruční a rozvojové bance stejně jako spolupracující Komerční bance velice poděkovat. Prostředky získané pomocí tohoto záručního programu jsme použili na pokrytí těch nejnutnějších provozních nákladů,“ říká Jarý, který i přes nepříznivou situaci vidí budoucnost cestovního ruchu optimistickýma očima: „Jsem přesvědčený, že cestování, jakožto symbol základní lidské svobody, bude zachováno a že se svými klienty budeme setkávat na zájezdech budoucích,“ dodává.

Sdílejte tento příběh

Twitter
Facebook
Linkedin