NRB

Zavřít provoz byl stres a šok, panu Ernestovi pomohl program COVID II

Hotel-Harmonie
koronavirus OPPIK pomoc v nouzi záruka
18.05.2020

František Ernest je živnostníkem a už 22 let provozuje Hotel a regenerační centrum Harmonie v Bystřici pod Hostýnem. Na základě nařízení vlády z poloviny března letošního roku musel svůj provoz uzavřít.

Překlenout toto nepříznivé období mu pomůže program COVID II.

Pan Ernest celkově zaměstnává cca 15 lidí, kterým musel říct, že musí zůstat doma, protože nemůže svou činnost provozovat dál a nemohl jim ani říct, od kdy to zase bude možné. „Byl to stres a šok. Přemýšlel jsem, jak to řešit. Můj bankéř z Monety mi naznačil, jak by to šlo udělat. Zmínil ČMZRB s tím, že bude asi nejpříznivější, když se přihlásíme na ten COVID II,“ popisuje František Ernest.

Během asi třech týdnů od podání žádosti byl vyzván bankéřem z ČMZRB k podpisu záruční listiny. „Mě to hodně potěšilo. První, co jsem udělal je, že jsem zaplatil dlužné mzdy a samozřejmě taky i různé věci jako platby za energie a další.,“ říká František Ernest a dodává: „Pro nás to byla úžasná pomoc, nedovedu si představit, že bychom byli zatěžování i tím plným úročením, že by ten rozjezd toho dalšího podnikání byl pro nás svízelnější.“

Sdílejte tento příběh

Twitter
Facebook
Linkedin