NRB

Výstavba domova pro seniory s podporou NRB

Domov pro seniory
bezúročný úvěr zvýhodněný úvěr
13.12.2021

Domov pro seniory v Karlových Varech patří mezi ta nejmodernější zařízení v České republice. Vznikl s odkazem na naše prarodiče, s cílem vytvořit klientům nový domov a s podporou Národní rozvojové banky a jejího programu Expanze.

„Není to pro nás business, ale služba lidem, s vytvořením domova a s odkazem na naše prarodiče, kteří už nejsou mezi námi,“ říká Jakub Erben, jednatel společnosti ProSeneo, o projektu nově vzniklého domova pro seniory v Karlových Varech. Starší lidé mohou v jednom z nejvyhlášenějších českých lázeňských měst díky tomuto projektu zažít důstojné stáří. Ve městě, které přilákalo svými termálními prameny velikány, od Paganiniho až po Freuda vzniklo nové soukromé zařízení, které svým komfortem a přístupem personálu patří mezi špičky v České republice. Funguje jako domov pro seniory a domov se zvláštním režimem pro osoby trpící Alzheimerovou chorobou a různými formami demence.

„V červenci 2020 jsme poklepávali na základní kámen a následně jsme začali stavět na zelené louce. Projekt jsme dokončili v srpnu 2021,“ popisuje Jakub Erben. Kapacita pokojů je pro 184 osob a klienti jsou ubytováni buď v jednolůžkových, nebo dvoulůžkových pokojích.

O volný čas babiček a dědečků se starají tři pracovníci. „Aktivizační programy jsou zaměřené na trénování paměti, výtvarné činnosti, hraní společných her a rehabilitační cvičení,“ přibližuje Soňa Slepičková, vedoucí sociální péče.

Služby si nemůže vynachválit ani první klientka tohoto soukromého zařízení, Marie Konečná. „Je důležité, že člověk, který přijde z vlastního domova, se tady začne postupně cítit jako doma,“ říká tato 82 letá žena.

Zcela nový objekt je jen pár minut autem od lázeňského centra a vznikl i díky bezúročnému úvěru z programu Expanze od Národní rozvojové banky.

„Od Národní rozvojové banky jsme si půjčili 40 milionů, další část od UniCredit Bank a zbytek byly vlastní zdroje. Půjčili jsme si od Národní rozvojové banky s tím, že ještě dofinancovává komerční bance část úroků. Nulový úrok je v dnešní době zázrak. A my jsme za něj samozřejmě velice rádi,“ říká Jakub Erben a dodává, v čem je tento projekt, jehož je autorem, jiný: „Je to v komfortu, který těm lidem poskytujeme. Sami cítíme, že mají žít jako doma, tak jim děláme to domácí prostředí,“ vysvětluje.

 

Sdílejte tento příběh

Twitter
Facebook
Linkedin