NRB

AMSP ČR spustila registraci rodinných podniků

registration-g22b14f2b2_1920
AMSP rodinný podnik
02.03.2020

Od 1. března zahájila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) příjem žádostí o zápis do Registru rodinných podniků. Registrace je podmínkou pro získání zvýhodněného financování od Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) pro rodinné podniky.

Od začátku března mohou firmy žádat o zápis do Registru rodinných podniků České republiky vedeného AMSP ČR (registrace probíhá zde). Žádosti se podávají prostřednictvím datové schránky za použití elektronického formuláře. Aby mohla být firma zapsána do Registru rodinných podniků, zveřejněném na portálu Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) www.businessinfo.cz, musí splňovat definici rodinného podniku, kterou schválila vláda na jaře minulého roku.

[button url=“http://amsp.cz/registrace-rodinnych-podniku/“]Zaregistrovat rodinnou firmu můžete zde[/button]

Zápisem do tohoto oficiálního seznamu rodinných firem získají firmy status „rodinná firma“ který jim otevře dveře k zvýhodněným úvěrům a zárukám od ČMZRB, a to za ještě lepších podmínek, než jaké mohly využívat doposud. ČMZRB pro ně ve spolupráci s MPO připravila zvýhodněné financování v rámci programů Expanze a Záruka 2015 až 2023. Rodinné podniky budou moci například nově financovat své investiční projekty až do výše 45 % způsobilých výdajů bezúročným úvěrem ČMZRB, jehož maximální výše může být až 60 milionů korun či získat až 40 milionovou bankovní záruku za investiční i provozní úvěry. Úplnou novinkou je pak program GEN-záruka, který usnadňuje předání rodinných podniků novým vlastníkům. Záruka na nákup obchodního podílu v rodinném podniku, na nákup akcií rodinného podniku či na odkoupení obchodního závodu rodinného podniku bude malým a středním firmám poskytována až do výše 80 % jistiny zaručovaného úvěru a ve výši až 30 mil. Kč, s maximální dobou ručení 8 let.

O zvýhodněné financování budou moci rodinné firmy žádat od 1. dubna 2020. Více o možnostech podpory se dozvíte zde.


Související články

31. 01. 2020: Jste rodinná firma a máte zájem o zvýhodněné financování? Zaregistrujte se!
02. 02. 2020: Zveřejnili jsme výzvy k programům pro rodinné firmy
06. 11. 2019: Podpora rodinný firem připravena, počítá mj. s produkty ČMZRB

Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články