NRB

Národní rozvojová banka spolufinancovala rozvoj Výstaviště České Budějovice

pavZ_2021_podzim_815x300
úspory energie
19.11.2021

Nově zrekonstruovaný Národní pavilon Z na Výstavišti České Budějovice bude multifunkčním konferenčním a společenským centrem. Rekonstrukci téměř padesát let starého pavilonu jsme podpořili z našeho programu Úspory energie. 

Země živitelka, tradiční Hobby a Stavební veletrh, Vzdělání a řemeslo, Gastro festival, Mezinárodní pivní festival, Jihočeský rybářský veletrh. To je jen malý výčet akcí, které se pravidelně konají na výstavišti v Českých Budějovicích. Po roční odmlce způsobené koronavirovou pandemií se Výstaviště České Budějovice v roce 2021 otevřelo návštěvníkům při 47. ročníku tradičního mezinárodního agrosalonu Země živitelka.

Spolu s ním byl otevřen i nově zrekonstruovaný Národní pavilon Z, který se stane významným multifunkčním konferenčním a společenským centrem. Vlastník plánuje jeho využití nejen na výstavy, ale také na koncerty, kongresy, konference, semináře i na další společenské nebo firemní akce. V jeho prostorách se budou konat divadelní představení či koncerty. Již letos na podzim a na počátku příštího roku například série koncertů Jihočeské filharmonie s předními tuzemskými nebo zahraničními umělci

Populární výstavy Země živitelka se letos účastnilo přes 440 vystavovatelů z více než 20 zemí světa a své produkty, inovace a zajímavá řešení nebo diskutovaná témata již návštěvníkům představovali právě i v zrekonstruovaném Národním pavilonu Z. Ten se jim přitom poprvé otevřel už v 70. letech minulého století. 

Rekonstrukce se uskutečnila nejen kvůli zhoršujícímu se technickému stavu budovy, ale také energeticky náročným technologiím a nevyhovujícímu vnitřnímu vybavení. Projekt v hodnotě okolo 140 mil. Kč byl spolufinancován zvýhodněným úvěrem z programu Úspory energie Národní rozvojové banky. Ten je určen pro podnikatele bez rozdílu velikosti, kteří chtějí realizovat energeticky úsporný projekt kdekoliv na území ČR vyjma hlavního města Prahy. „Jsme rádi, že jsme mohli podpořit tento projekt, který povede nejen k úsporám energie, ale i k podpoře oboru, který vlivem pandemie patřil k jednomu z nejvíce zasažených,“ říká Jiří Jirásek, předseda představenstva Národní rozvojové banky.

„Díky podpoře ze strany NRB se nám projekt rekonstrukce Národního pavilonu Z podařilo zrealizovat a naše společnost může finanční prostředky za uspořené úroky ze zvýhodněného úvěru v současném obtížném období využít k podoře svých provozních výdajů. Děkujeme za tuto podporu,“ jak doplnil Martin Karban, předseda představenstva Výstaviště České Budějovice.

 

 

Foto: před rekonstrukcí

 

Foto: po rekonstrukci

Sdílejte tento příběh

Twitter
Facebook
Linkedin

Úspory energie