NRB

Představenstvo

Představensto Národní rozvojové banky, a.s., je tříčlenné. Tvoří ho Tomáš Nidetzký, který je jeho předsedou, Pavel Křivonožka, jenž je zodpovědný za úsek řízení obchodu, a Pavel Fiala, který řídí finance.

Představenstvo UB

Tomáš Nidetzký

Předseda představenstva NRB

Tomáš Nidetzký je předsedou představenstva Národní rozvojové banky od 2. 5. 2023.

Před tím působil v letech 2016 až 2022 jako člen bankovní rady ČNB a od prosince 2018 byl jejím viceguvernérem. Před tím zastával řadu vrcholových manažerských pozic například v NN Penzijní společnosti pro ČR, Pojišťovně České spořitelny, Stavební spořitelně České spořitelny, ČSOB Pojišťovně a finanční skupině ING. V letech 1999 – 2004 byl členem prezidia Asociace penzijních fondů České republiky a České asociace pojišťoven. Na začátku své kariéry  působil ve Středisku cenných papírů, Komerční bance a České spořitelně. Absolvoval Fakultu informatiky a statistiky VŠE v Praze a postgraduální studium na Oklahoma City University v USA.

Foto Tomáše Nidetzkého v tiskové kvalitě ke stažení

 

Pavel Křivonožka

Člen představenstva NRB

Střední školu vystudoval v německém Bayreuthu na Alexander-von-Humboldt-Realschule a studia MBA absolvoval ve State University of New York New Paltz.

Bohatou praxi z bankovnictví, pojišťovnictví a nemovitostního developmentu získal na různých manažerských pozicích nejenom v České republice, ale také v Německu a Rakousku. Posledních 9 let pracoval jako Head of Capital Markets Sales/Financial Institutions and Equities v Raiffeisenbank. V minulosti nasbíral zkušenosti na pozicích Head of Sales a Treasury ve skupině BNP Paribas, České spořitelně, resp. Erste Bank a České pojišťovně.

Od 1. 9. 2020 zastává pozici člena představenstva s odpovědností za obchod.

Foto Pavla Křivonožky v tiskové kvalitě ke stažení

 

Pavel Fiala

Člen představenstva NRB

V roce 2000 úspěšně ukončil studium oboru finance na Fakultě financí a účetnictví VŠE Praha.

Po tříletém působení na kapitálovém trhu pracuje od roku 2003 v Českomoravské záruční a rozvojové bance, a.s. (od IX/2021 Národní rozvojová banka, a.s.), nejdříve v roli specialisty řízení aktiv a pasiv, posléze od roku 2005 v pozici ředitele odboru řízení rizik. V roce 2017 převzal kromě řízení rizik odpovědnost i za problematiku správy rizikových pohledávek.

Od 1. 4. 2020 zastává pozici člena představenstva s odpovědností za finance.

Foto Pavla Fialy v tiskové kvalitě ke stažení