NRB

Představenstvo

Představensto Národní rozvojové banky, a.s. tvoří Tomáš Nidetzký, který je jeho předsedou, Michal Nebeský zodpovědný za úsek řízení obchodu a Pavel Marek zodpovědný za úsek financí.

Návrh bez názvu (5)

Tomáš Nidetzký

Předseda představenstva NRB

Tomáš Nidetzký je předsedou představenstva Národní rozvojové banky od 2. 5. 2023.

V letech 2016 až 2022 působil jako člen bankovní rady ČNB a od prosince 2018 byl jejím viceguvernérem. Před tím zastával řadu vrcholových manažerských pozic například v NN Penzijní společnosti pro ČR, Pojišťovně České spořitelny, Stavební spořitelně České spořitelny, ČSOB Pojišťovně a finanční skupině ING. V letech 1999 – 2004 byl členem prezidia Asociace penzijních fondů České republiky a České asociace pojišťoven. Na začátku své kariéry působil ve Středisku cenných papírů, Komerční bance a České spořitelně. Absolvoval Fakultu informatiky a statistiky VŠE v Praze a postgraduální studium na Oklahoma City University v USA.

Foto Tomáše Nidetzkého ke stažení

 

Michal Nebeský

Člen představenstva NRB

Michal Nebeský má dlouholeté zkušenosti z bankovního sektoru. Před příchodem do Národní rozvojové banky působil jako generální ředitel Citibank Europe pro Českou republiku a Slovensko. Byl také členem představenstva a finančním ředitelem Českých drah. Působil v Americké obchodní komoře v ČR, přičemž několik let byl jejím prezidentem.

Studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Od 1. 5. 2024 zastává pozici člena představenstva s odpovědností za obchod.

Foto Michala Nebeského ke stažení

 

Pavel Marek

Člen představenstva NRB

Pavel Marek má bohaté zkušenosti z oblasti financí, získané během dlouholetého působení v České spořitelně a skupině Erste Group. Pracoval na různých manažerských pozicích, kde se specializoval na oblasti controllingu, účetnictví, daní, řízení kapitálu a vztahy s investory. Vedle svého působení v korporátním prostředí získal také cenné zkušenosti s finančním řízením startupů. Navíc rozšířil svůj rozhled také prací za hranicemi České republiky, když strávil část své profesní dráhy v holdingu Erste Group ve Vídni.

Studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a na IESE Business School.

Od 10. 4. 2024 zastává pozici člena představenstva s odpovědností za finance.

Foto Pavla Marka ke stažení