NRB

Představenstvo

Představensto Národní rozvojové banky, a.s., je tříčlenné. Tvoří ho Tomáš Nidetzký, který je jeho předsedou, Pavel Křivonožka zodpovědný za úsek řízení obchodu a Pavel Marek zodpovědný za úsek financí.

Návrh bez názvu (5)

Tomáš Nidetzký

Předseda představenstva NRB

Tomáš Nidetzký je předsedou představenstva Národní rozvojové banky od 2. 5. 2023.

Před tím působil v letech 2016 až 2022 jako člen bankovní rady ČNB a od prosince 2018 byl jejím viceguvernérem. Před tím zastával řadu vrcholových manažerských pozic například v NN Penzijní společnosti pro ČR, Pojišťovně České spořitelny, Stavební spořitelně České spořitelny, ČSOB Pojišťovně a finanční skupině ING. V letech 1999 – 2004 byl členem prezidia Asociace penzijních fondů České republiky a České asociace pojišťoven. Na začátku své kariéry  působil ve Středisku cenných papírů, Komerční bance a České spořitelně. Absolvoval Fakultu informatiky a statistiky VŠE v Praze a postgraduální studium na Oklahoma City University v USA.

Foto Tomáše Nidetzkého ke stažení

 

Pavel Křivonožka

Člen představenstva NRB

Bohatou praxi z bankovnictví, pojišťovnictví a nemovitostního developmentu získal na různých manažerských pozicích nejenom v České republice, ale také v Německu a Rakousku. Posledních 9 let pracoval jako Head of Capital Markets Sales/Financial Institutions and Equities v Raiffeisenbank. V minulosti nasbíral zkušenosti na pozicích Head of Sales a Treasury ve skupině BNP Paribas, České spořitelně, resp. Erste Bank a České pojišťovně.

Střední školu vystudoval v německém Bayreuthu na Alexander-von-Humboldt-Realschule a studia MBA absolvoval ve State University of New York New Paltz.

Od 1. 9. 2020 zastává pozici člena představenstva s odpovědností za obchod.

Foto Pavla Křivonožky ke stažení

 

Pavel Marek

Člen představenstva NRB

Pavel Marek má bohaté zkušenosti z oblasti financí, získané během dlouholetého působení v České spořitelně a skupině Erste Group. Pracoval na různých manažerských pozicích, kde se specializoval na oblasti controllingu, účetnictví, daní, řízení kapitálu a vztahy s investory. Vedle svého působení v korporátním prostředí získal také cenné zkušenosti s finančním řízením startupů. Navíc rozšířil svůj rozhled také prací za hranicemi České republiky, když strávil část své profesní dráhy v holdingu Erste Group ve Vídni.

Studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a na IESE Business School.

Od 10. 4. 2024 zastává pozici člena představenstva s odpovědností za finance.