NRB

Často kladené dotazy

Zde naleznete nejčastější otázky uchazečů o zaměstnání
Kariéra FAQ
 • Informace o zpracování osobních údajů uchazečů o zaměstnání

  Více informací o zpracování osobních údajů uchazečů o zaměstnání a jejich právech zde.

 • Podle jakých metod posuzujete vhodnost kandidáta?

  Pro výběr kandidátů používáme nejčastěji tyto nástroje: telefonický a osobní pohovor, odborný test, případová studie a psychometrický test.

 • Kam mám poslat životopis?

  Pokud Vás osloví některé z námi nabízených pracovních míst, pošlete nám svůj životopis s motivačním dopisem na e-mail [email protected] a do předmětu zprávy uveďte název pozice, o kterou se ucházíte.

 • Jak probíhá výběrové řízení?

  1) Zašlete nám svůj profesní životopis a pár slov o sobě

  Všechny příchozí životopisy pečlivě pročítáme a na všechny reagujeme. Na pohovor ale pozveme jen toho kandidáta, který vyhovuje našim požadavkům a jehož profil odpovídá nabízené pozici.

  2) 1. kolo výběrového řízení

  V prvním kole se seznámíte s vedoucím týmu a naší personalistkou, kteří s vámi detailně projdou vaši profesní minulost, představí pozici a společnost NRB. Do prvního kola si zpravidla vybíráme 5 uchazečů.

  3) 2. kolo výběrového řízení

  Úspěšní uchazeči z prvního kola jsou pozvaní na pohovor s manažerem nebo ředitelem týmu a vedoucí personalistkou. Zde uchazeči prokazují svůj zájem a motivaci stát se členem týmu NRB. V tomto kole můžete dostat k vypracování úkol, odborný test, případovou studii nebo absolvovat psychometrické testování.

  4) 3. kolo výběrového řízení
  (u vybraných pozic)

  Průběh třetího kola už je velmi závislý na konkrétní pozici. Máte již detailní informace o její náplni a poznali jste svého případného šéfa. Protože jsme společnost se silnou týmovou kulturou, stává se, že se před nástupem s budoucími členy týmu chce seznámit i náš generální ředitel.

  5) Vítejte v NRB

  Uchazeči, který bude mít zájem u nás pracovat a uspěje ve všech kolech výběrového řízení, učiníme pracovní nabídku. Pokud ji přijme, domluvíme se s ním na detailech nástupu.

 • Co se stane s mým životopisem, jakmile vám jej odešlu?

  Váš životopis se dostane do rukou našich personalistů. Ti si ho přečtou, a pokud je zaujme, pozvou vás na osobní pohovor. V každém případě ale od nich obdržíte odpověď, ať už jste uspěli, či nikoliv.

 • Kolik času si mám vyhradit na pohovor?

  Pohovor většinou trvá 30 až 60 minut.

 • Podle jakých kritérií vybíráte kandidáty, které pozvete na pohovor?

  V každém výběrovém řízení se snažíme najít nejvhodnějšího kandidáta na dané pracovní místo. Takže vždy pečlivě posuzujeme, zda celkový profil uchazeče odpovídá požadavkům dané pozice.

 • Mám za sebou výběrové řízení, jak a kdy se dozvím, co bude dál?

  V průběhu celého výběrového řízení jsme s vámi neustále v kontaktu – osobně, telefonicky, e-mailem. Odpovídáme všem kandidátům, kteří na nabízenou pozici reagovali, ať už byli na výběrové řízení pozváni, či ne. Prodleva mezi zasláním životopisu a obdrženou odpovědí se liší v závislosti na délce výběrového řízení a počtu obdržených životopisů. Vždy se ale snažíme při obsazování pracovních míst vyvíjet aktivní přístup, protože i v našem zájmu je, aby výběrové řízení netrvalo příliš dlouho.

Kariéra

12 důvodů proč pracovat právě v NRB

Přečtěte si 12 konkrétních důvodů, proč si vybrat NRB za svého zaměstnavatele.
Více informací
Kariéra 12 důvodů