NRB

PONAP díky S-podniku půjde do vlastního

Ponap-trenazer
bezúročný úvěr sociální podnik výstavba výrobní haly
16.10.2020

Společnost PONAP, která se mj. zaměřuje na výrobu speciálních lékařských trenažerů, je prvním sociálním podnikem, jež ke svému dalšímu rozvoji využil bezúročný úvěr z programu S-podnik od ČMZRB.

Naše společnost působí na trhu již od roku 2007. Jsme chráněnou dílnou, která z 98 % zaměstnává osoby se zdravotním postižením či změněnou pracovní schopností,“ říká Pavel Bravenec, spolumajitel společnosti, která se primárně zaměřuje na kompletaci sanitární techniky, školních a kancelářských potřeb, doplňků stravy, přípravků pro výtahy apod. „Vedle kompletační činnosti se věnujeme ještě obchodní činnosti pro společnost PEMAR, výrobě speciálních lékařských trenažerů a komponentů s tím spojených. Vyvíjíme například tréninkové simulátory pro kardiochirurgii a plicní chirurgii a to tak, aby byly cenově dostupné a mohl si je dovolit i jakýkoliv student či chirurg, například k trénování operací srdce v domácím prostředí,“ doplňuje Pavel Bravenec.

Společnost PONAP svoji činnost doposud rozvíjela v pronajatých prostorách, které ji ale s rozvojem firmy přestaly velikostně i dispozičně vyhovovat, navíc s sebou nesou i vyšší náklady na energie a logistiku. „Abychom mohli rozšířit kapacitu výroby, optimalizovat výrobní procesy a vytvořit příjemné a odpovídající pracovní zázemí pro naše zaměstnance, rozhodli jsme se, že zainvestujeme do výstavby našich vlastních výrobních, skladovacích a kancelářských prostor,“ říká Pavel Bravenec a dodává: „Nějaké prostředky na výstavbu máme našetřené, nicméně jedná se pouze o část toho, co skutečně potřebujeme. Velmi nás zaujala možnost získat potřebné chybějící zdroje formou bezúročného úvěru od ČMZRB, protože díky němu ušetříme na úrocích a dalších poplatcích, které bývají s běžným úvěrem spojené. Vzhledem k povaze našeho podnikání je pro nás takováto forma pomoci klíčová.“

Nové prostory by mohly být hotové v první půlce rolu 2022. Společnost očekává, že díky nim bude moci navýšit kapacitu výroby a s tím bude souviset i nutnost vytvoření nových pracovních pozic pro osoby se zdravotním hendikepem. Takže i z tohoto úhlu bude mít rozvoj společnosti PONAP celospolečenský přínos.

Sdílejte tento příběh

Twitter
Facebook
Linkedin