NRB

I. ročník konference Banky a obce

microphone-g9241bad8f_1280
konference Banky a obce
30.06.2016

Na začátku měsíce června proběhl v prostorách České národní banky I. ročník konference s názvem Banky a obce. Na této konferenci společně se zástupci z MMR, MV, Svazu měst a obcí a dalších vystoupil i generální ředitel ČMZRB Ing. Jiří Jirásek se svou prezentací týkající se spolupráce banky s komunálním sektorem.

Současnou produktovou nabídku komerčních bank pro potřeby měst a obcí zhodnotil GŘ ve svém vystoupení jako velmi dobrou. Zároveň k problematice financování tohoto segmentu připomněl přínos ČMZRB nabídkou produktů určených k financování projektů rizikovějšího charakteru a projektů menšího rozsahu, které nemusí být pro komerční banky příliš zajímavé. ČMZRB díky svým produktům přináší tomuto segmentu další příležitosti jak jejich plány přeměnit v realitu a tím i  zlepšit kvalitu života v obcích.

Celé shrnutí konference naleznete na odkazu Konference banky a obce a odkaz na video s rozhovory účastníků zde (rozhovor s generálním ředitelem od stopy 3min19s).

Sdílejte tento článek

Twitter
Facebook
Linkedin

Podobné články

Novinky peníze UB

Projekt Czech Local Visibility Events

Centrum pro regionální rozvoj ČR vydalo mimořádné číslo svého newsletteru, ve kterém se zaměřilo na projekt Czech Local Visibility Events české sítě Enterprise Europe Network. Do tohoto projektu je zapojena i...